Lifting od A do Z

lifting

Lifting różnych części ciała to obecnie coraz bardziej popularny sposób na walkę ze zmarszczkami i poprawienie wyglądu. W przypadku twarzy jest to najczęściej przeprowadzany zabieg odmładzający. W odróżnieniu od takich rozwiązań, które określa się jako nieoperacyjne lifting będzie gwarantował walkę z głębokimi zmarszczkami i dużymi fałdami skóry a efekty takiego zabiegu utrzymać się mogą nawet przez około 10 lat.

Zabiegi, które są nieinwazyjne musimy częściej powtarzać i nie będzie takich efektów jak przy liftingu. Warto wiedzieć na czym ten zabieg polega.

1. Co to jest lifting?

Jest to operacja plastyczna, która naciąga skórę. Pacjentka znajduje się pod narkozą i wtedy skóra w mało widocznych miejscach jest nacinana i naciągana. Natomiast nadmiar będzie usuwany. W czasie tej operacji raczej nie usuwa się nadmiaru tłuszczu. Do tego będzie inny zabieg. Zabieg liftingujący może dotyczyć:

  • twarzy – aby usunąć głębokie zmarszczki,
  • brzucha – aby pozbyć się zwisającej skóry po szybkiej utracie wagi, np. po ciąży,
  • piersi – aby poprawić ich wygląd, przesunąć brodawkę i jej otoczkę.

W przypadku twarzy nacina się skórę od linii włosów przez skronie do skóry za uchem. Po takim rozcięciu skóra będzie naciągnięta, a nadmiar usunięty. Zmarszczki na twarzy zostaną w ten sposób wygładzone. Nie będzie się dało jednak pozbyć zmarszczek wokół ust, na powiekach i między brwiami. Jeśli chodzi o lifting brzucha to nie będzie się dało usunąć nadmiaru tłuszczu a jedynie fałdy skóry. Lifting piersi zmierza do ich ujędrnienia, ale nie powiększa ani nie pomniejsza.

2. Jak przygotować się do liftingu?

Jest to operacja, która wykonywana jest pod narkozą i to już samo przez się wiąże się z pewnym ryzykiem, podobnie jak każda inna operacja. Zanim wykonamy lifting musimy myśleć o kilku podstawowych badaniach:

  • przygotowanie do liftingumorfologia krwi,
  • badanie grupy krwi,
  • badanie krzepnięcia krwi,
  • OB,
  • poziom cukru we krwi,
  • EKG,
  • jonogram.

Dodatkowo trzeba przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania leków i ziół, które utrudniają krzepnięcie krwi. Zawsze z lekarzem trzeba skonsultować wszystkie przyjmowane przez siebie leki, przed zabiegiem nie pije się alkoholu ani nie je.

3. Czego spodziewać się po liftingu?

Jest to dość poważna operacja, dlatego ból tych miejsc, które będą operowane może się przez jakiś czas utrzymywać. Poza tym będzie obrzęk, który po jakimś czasie zniknie. Skóra będzie także potrzebowała trochę czasu, nim ostatecznie będzie mogła się zrosnąć. W tym czasie nie będziemy nakładać kosmetyków.