Skuteczny sposób na "dolinę łez"

Określenie „dolina łez” może się wydawać dość romantyczne, gdy jednak mówimy o nim w odniesieniu do naszego wyglądu zewnętrznego, romantyzm błyskawicznie znika. Dzieje się tak dlatego, że mianem tym określa się nieestetyczne zagłębienie skóry, które powstaje w związku z utratą tkanki tłuszczowej.

Biegnie ono począwszy od wewnętrznego kącika oka aż do środkowej części policzków, dla defektu tego charakterystyczne jest przy tym to, że osoba, która się z nim zmaga sprawia wrażenie smutnej i bardziej zmęczonej niż ma to miejsce w rzeczywistości. Na szczęście, problem nie jest niemożliwy do rozwiązania.

Z pomocą przychodzi zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Sam kwas hialuronowy pojawia się w tym kontekście nieprzypadkowo, mamy bowiem do czynienia z substancją, która jest naturalnie obecna w naszej skórze. To właśnie on przyczynia się do tego, że nie tracimy wody znajdującej się w głębokich warstwach naskórka, on też sprawia, że nasza skóra jest elastyczna.

sposób na pozbycie się Oczywiście, im jesteśmy starsi, tym mniej mamy go w organizmie, skóra traci więc swoje pierwotne właściwości i staje się coraz bardziej sucha. Zmniejszanie się ilości kwasu hialuronowego w naszej skórze przyczynia się również do tego, że naszym problemem stają się zmarszczki, trudno więc dziwić się, że śródskórne iniekcje kwasu hialuronowego cieszą się tak dużą popularnością.

W przypadku „doliny łez” zabieg przyczynia się przede wszystkim do poprawy rysów twarzy, a jednym z jego najważniejszych zadań jest nawodnienie skóry. Co ważne, nie jest on długi - cała procedura zazwyczaj nie trwa dłużej niż trzydzieści minut. Oczywiście, w tym czasie pacjent może się uskarżać na niewielki dyskomfort, rekompensuje go jednak natychmiastowy efekt zabiegu.

Pierwsze kilka dni po wykonaniu zabiegu to okres, w którym widoczny może być niewielki obrzęk. Pojawia się wtedy też ryzyko wystąpienia siniaków. Na szczęście, mamy do czynienia przede wszystkim z objawami krótkotrwałymi, a sam efekt zabiegu jest widoczny od ośmiu do nawet dwunastu miesięcy.