Co musisz wiedzieć o implantach zanim powiększysz biust?

operacja powiększania biustu

Dzięki temu, że istnieją różnego rodzaju implanty kobieta może wybrać formę powiększania piersi, która w jej przypadku będzie najlepsza. Jeśli chodzi o implanty silikonowe to występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu łatwiej je dobrać do indywidualnych oczekiwań. Wielkość czy kształt to zawsze indywidualna decyzja pacjentki, która musi być poprzedzona konsultacją z lekarzem. Operacje mają różne ceny, ale dużo zależy od tego jakie implanty będą wybrane.

Rodzaje implantów piersi

Implanty silikonowe to najbardziej popularne obecnie implanty piersiowe, które mają jednak długą historię, ponieważ początkowo uważano je za niezdrowe. Poza nimi dostępne mamy żelowe oraz wypełnione implanty. Zaletą tych silikonowych na pewno będzie ich konsystencja, która będzie zbliżona do naturalnych piersi. Czasami wykorzystuje się protezy solne. Tutaj jest mniejsze ryzyko, że implant pęknie. Przy implantach solnych dodatkowo można przeprowadzić taką formę ich wprowadzenia, które zminimalizuje wielkość blizny

Kształt i rozmiary implantów piersiowych

To czy operacja plastyczna biustu będzie udana w dużej mierze zależeć będzie od tego czy wybrany będzie dobry kształt implantów. Obecnie wybierać można spośród różnych propozycji:

  • operacja powiększania piersiimplanty okrągłe charakteryzują się tym, że mają regularny kształt. Ich zaletą będzie także to, że mogą one pozytywnie wpływać na modelowanie piersi. Powiększenie biustu przez użycie takich implantów sprawi, że pierś będzie wyglądać na pełniejszą.
  • implanty anatomiczne - swoją budową będą one nieco bardziej dopasowane do tego jaki jest naturalny kształt piersi i dzięki temu będzie się maskowała górna krawędź implantu. Operacyjne powiększenie będzie tutaj dawało szansę na to, że uniknie się wypełnienia nadmiernego w górnej części piersi z czym można mieć do czynienia przy implantach okrągłych.

Jeśli chodzi o rozmiary implantów, to ilość propozycji jest tutaj całkiem duża i dzięki temu każda kobieta może wybrać dla siebie odpowiednią wielkość. Implanty biustu nie powinny przekraczać dwóch rozmiarów. Najczęściej zmienia się z miseczki A na C. trzeba pamiętać, że przy implantach solnych nie można w pełni decydować się na rozmiar, ponieważ uzupełnia się je w czasie zabiegu.

Koszty

Cena jaka będzie za taki zabieg uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od tego w jakiej klinice taki zabieg będzie wykonywany. Poza kosztem operacji trzeba także liczyć się z innymi wydatkami. Największa będzie jednak różnica, gdy chodzi o rodzaje wykorzystywanych implantów. Powiększenie biustu będzie o wiele tańsze, gdy zastosuje się implanty okrągłe, warto rozważyć czy oszczędność się tutaj opłaci.