Czy już wypróbowałaś tę skuteczną metodę odmładzania skóry?

terapia falami radiowymi przeciw starzeniu się skóry

Moment, w którym nasza skóra będzie zwiotczona i zaczną się pojawiać zmarszczki w okolicy szyi, dekoltu na twarzy to moment, gdy rozpoczęły się u nas procesy starzenia się. Jest wiele sposobów na to, by z tym skutecznie walczyć.

1. W jaki sposób fale radiowe wpływają na naszą skórę?

Fala radiowa, która będzie przepływać przez skórę może podnieć temperaturę tkanek i będzie stymulować do odnowy komórki jakie będą tam obecne. Dzięki temu napięcie skóry zdecydowanie może ulegać poprawie. Poza tym będzie również poprawa gdy chodzi o elastyczność i fakturę i tym samym zmarszczki będą spłycone. Zabieg przeprowadzić można w okolicach lwiej zmarszczki oraz przy bruzdach nosowo-wargowych. Dodatkowo ta metoda jest wykorzystywana, by poprawiać również napięcie skóry przy powiekach oraz przy niszczeniu kurzych łapek.

W przeciwieństwie do laserowej terapii te z Falami radiowymi mogą być stosowane przy różnych typach skóry, ponieważ fale radiowe nie działają na melaninę. Zaletą będzie także to, że nie będzie występować żadna rekonwalescencja. Będzie można od razu normalnie funkcjonować.

2. Czy terapia przy użyciu RF jest całkowicie bezpieczna?

odmładzanie skóryZanim zdecydujemy się zabieg wykonać na pewno warto się skonsultować z lekarzem a także sprawdzić czy osoba wykonująca taki zabieg posiada ku temu odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje zawodowe, które pozwolą na takie usługi. Przeprowadzone badania, według których po takich zabiegach może się pojawić rumień na tej partii ciała, gdzie był wykonywany zabieg. Powinien on jednak minąć po około dobie. Niekiedy może się utrzymywać przez kilka dni.

Jeśli chodzi o skutki uboczne to dodatkowo, jeśli źle będą dobrane parametry, to dojść może do koagulacji białek, które znajdują się w skórze i konsekwencją będzie tutaj pojawienie się struktur o kształtach nieregularnych w tych głębszych warstwach skóry. W porównaniu do chirurgicznych metod odmładzania będzie tutaj mniej skutków ubocznych, ale nie da się powiedzieć, że takowe w ogóle w tym przypadku nie występują. Mimo tego jednak ta metoda się popularyzuje i można przypuszczać, że będzie chętnie wykorzystywana w kolejnych latach dzięki temu, że jej efekty są bardzo dobre.