Domowe zastosowanie dla kwasu hialuronowego

kwas hialuronowy zastosowanie w domu

Kwas hialuronowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To jeden z najważniejszych składników licznych zabiegów stosowanych nie tylko przez medycynę estetyczną, ale również przez dermatologię.

Pozwala na pozbycie się zmarszczek, wygładza rysy twarzy, powiększa usta, a niekiedy okazuje się nawet, że jest niezastąpiony w przypadku nadmiernej potliwości. Okazuje się przy tym, że skorzystanie z jego zalet jest możliwe nawet, jeśli nie mamy ochoty na wizytę złożoną u specjalisty.

Kwas hialuronowy pod postacią żelu jest dostępny w wielu sklepach kosmetycznych, a jego zastosowanie jest możliwe również w warunkach domowych. Wśród najciekawszych propozycji często wymieniana jest ta, która dotyczy ulepszenia kremu do twarzy. Nie powinno to dziwić, skoro tak wiele kremów dostępnych w drogeriach zawiera właśnie ten składnik. Niestety, jego ilość nie imponuje, dobrym pomysłem jest więc poprawianie producentów kosmetyków. Przed nałożeniem kremu na twarz dobrze jest zatem wymieszać jego niewielką ilość z jedną lub dwoma kroplami kwasu hialuronowego. Zapewni to o wiele lepsze nawilżanie.

Innym sposobem na wykorzystanie kwasu hialuronowego jest stworzenie własnego serum do twarzy. Rozwiązanie takie cieszy się szczególną popularnością, serum czekające na nas w drogerii charakteryzuje się bowiem zazwyczaj dość wysoką ceną. Niewielką ilość kwasu należy zatem zmieszać z kilkoma kroplami olejku, a następnie nałożyć go na lekko wilgotną twarz. Jeśli serum będzie stosowane regularnie, poprawa szybko zacznie być widoczna.

kwas hialuronowy jako serum na twarzKwas hialuronowy może też pozwolić na wygładzenie zmarszczek pod oczami, a nawet wzbogacić maski do włosów. Ostatnie z wymienionych zastosowań może stanowić spore zaskoczenie, warto jednak pamiętać, że działa on nie tylko na skórę, ale i na włosy. Z powodzeniem można go przy tym zmieszać z ulubioną odżywką mając pewność, że poprawi to jej działanie.

Dobrym pomysłem jest też stworzenie własnego serum na zniszczone końcówki, a nawet wykorzystanie go jako dodatku do maseczki na twarz stosowane po to, aby wygładzić zmarszczki, poprawić koloryt cery lub zapobiegać zjawisku jej przetłuszczania się. Skuteczność takiego zabiegu jest duża, a rezultaty szybko widoczne i wymagające niewielkiego wysiłku.