Na czym polega Angel PRP System?

Angel PRP System

Jeszcze zanim osocze bogatopłytkowe stało się rozwiązaniem, po które zaczęła sięgać medycyna estetyczna, z ogromną skutecznością wykorzystywano je w ortopedii.

Zabiegi z jego udziałem pozwalały na skrócenie czasu naprawy chrząstki, przyczyniały się do szybszej odbudowy uszkodzonych ścięgien, a także do szybszego wzrostu kości. W trakcie ich trwania pacjent nie musiał przy tym zmagać się z ogromnymi dolegliwościami bólowymi, co również można było postrzegać jako zaletę wspomnianych zabiegów.

Metody, w których wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe zwracają na siebie uwagę ze względu na swoją wysoką jakość, ta jednak nie powinna dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę charakterystyczny dla niego autoimmunologiczny charakter. Materiał pobrany od pacjenta eliminuje przecież ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej tak w trakcie, jak i po przeprowadzeniu zabiegu.

Technika kliniczna Angel PRP

System bazuje na pozyskaniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi. W dalszej konieczności osocze bogatopłytkowe jest odseparowywane od erytrocytów. Koncentrat uzyskany w ten sposób gwarantuje największy poziom stężenia płytek krwi, sam preparat zasługuje więc na miano najsilniejszego w tym momencie na rynku. Sekret skuteczności terapii wiąże się przede wszystkim ze składem koncentratu. Oryginalna technika pozyskiwania osocza przyczynia się do tego, że możliwe jest pozyskanie nawet czternastokrotnie większej liczby płytek krwi oraz czynników wzrostu, które wchodzą w jej skład w porównaniu do wartości bazowej.

osocze bogatopytkoweAnaliza różnic zachodzących pomiędzy Angel PRP System oraz innymi terapiami nie byłaby kompletna bez wspomnienia o tym, że już po aplikacji własnego materiału pacjenta rusza proces naturalnej odbudowy. Długotrwały efekt może być zatem postrzegany jako jego uwieńczenie. Inne terapie często przyczyniają się do czasowego paraliżu mięśni twarzy, tu jednak o podobnym zjawisku nie może być mowy.

Terapia regeneracyjna PRP przyczynia się do skutecznego zahamowania procesów starzenia się ludzkiej skóry. Pozwala też na jej widoczne odmłodzenie dzięki pobudzeniu organizmu pacjenta do procesu regeneracji tkanej. Koncentrat wstrzykiwany jest pod skórę z wykorzystaniem cienkiej igły.