O usuwaniu zmarszczek

usuwanie zmarszczek

Efektem starzenia się organizmu są zmarszczki. To naturalny proces, który jednak wiele kobiet chce zatrzymać. W walce ze zmarszczkami stosują więc bardzo różne metody: wybierają reklamowane kremy przeciwzmarszczkowe, decydują się na wstrzyknięcie botoksu, nie wykluczają także skorzystania z liftingu. Sposób usunięcia zmarszczek jest indywidualną sprawą każdej kobiety. Warto jednak przed zabiegami inwazyjnymi wypróbować metody mniej inwazyjne.

Czy są metody bezinwazyjnego pozbycia się zmarszczek?

Jedną z metod bezinwazyjnego pozbycia się zmarszczek są działające miejscowo retinoidy. Retinoidów nie kupimy bez recepty, ale receptę na nie może nam wypisać zarówno dermatolog, jak i nasz lekarz rodzinny. Te pochodne witaminy A związki wpływają na zwiększenie gładkości skóry twarzy, wpływają na poprawienie jej kolorytu. Mają jednak nie tylko zalety, ale także wady. W efekcie kuracji retinoidami skóra staje się bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Decydując się na tego typu terapię, panie muszą zrezygnować z kąpieli słonecznych i chronić twarz przed słońcem stosując kremy z wysokim filtrem UV.

Na rynku kosmetyków jest bardzo szeroka oferta kremów o działaniu przeciwzmarszczkowym. Są to zarówno kremy dedykowane kobietom, jak również kremy adresowane do mężczyzn. Każda osoba zainteresowana likwidacją zmarszczek w tej bogatej ofercie na pewno znajdzie produkt, który będzie najbardziej odpowiadał jej potrzebom.

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, zwłaszcza w przypadku osób w dojrzałym wieku wymaga dużej cierpliwości. Na efekty działania tych kremów osoby dojrzałe muszą trochę poczekać.Kremy przeciwzmarszczkowe sprawdzają się najlepiej w przypadku łagodnych objawów starzenia się oraz w przypadku płytkich zmarszczek. Do likwidacji zmarszczek głębokich raczej nie wystarczą.

inwazyjne usuwanie zmarszczekInwazyjne sposoby usuwania zmarszczek

Do najbardziej popularnych inwazyjnych metod usuwania zmarszczek należy mikrodermabrazja i dermabrazja. Z tych dwóch metod, metodą mniej inwazyjną jest mikrodermabrazja. Zmarszczki możemy usunąć także decydując się na stymulujące produkcję kolagenu zabiegi laserowe. Skutecznym sposobem likwidacji zmarszczek są także zastrzyki z botoksu. Najbardziej inwazyjny, ale jednocześnie dający długotrwały efekt, jest lifting twarzy.