Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej

hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej

Wraz z upływem czasu nasza skóra staje się coraz mniej jędrna i sprężysta. Należy też liczyć się z nieestetycznymi bruzdami pojawiającymi się i pogłębiającymi na jej powierzchni. Niestety, całkowite zahamowanie procesów starzenia się skóry ciągle nie jest możliwe, dziś jednak wiemy już co robić, jeśli zależy nam na ich spowolnieniu.

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań wydaje się w tym kontekście hydroksyapatyt wapnia. Ten nieorganiczny składnik spotykany jest przede wszystkim w ludzkich kościach oraz zębach, pojawia się jednak również w postaci minerałów w przyrodzie. Na początku stosowano go przede wszystkim w stomatologii i chirurgii rekonstrukcyjnej, dziś jednak mamy z nim do czynienia również w medycynie estetycznej.

Najczęściej stosuje się go do redukcji zmarszczek i bruzd, bywa jednak i tak, że okazuje się niezastąpiony w procesie modelowania konturu dolnej części twarzy. Hydroksyapatyt wapnia to jednak nie tylko wypełniacz. Okazuje się, że jego użycie umożliwia przywrócenie tkankom objętości, ta zaś jest tracona wraz z wiekiem.

Nie można też zapominać o tym, że hydroksyapatyt wapnia może być z powodzeniem wykorzystywany przy zaniku tkanki tłuszczowej twarzy. Dzięki wprowadzonym podskórnie cząsteczkom hydroksyapatytu wapnia mamy do czynienia ze wzmożoną produkcją zarówno kolagenu, jak i elastyny. Oba składniki mają ogromne znaczenie dla naszej skóry, tworzą bowiem swego rodzaju rusztowanie, a jednocześnie stymulują produkcję odpowiadających za elastyczność skóry włókien kolagenowych.

hsmowanie starzenia się skóryWraz z upływem czasu cząsteczki hydroksyapatytu wapnia stopniowo zanikają, w skórze pojawia się jednak nowa sieć włókien kolagenowych podtrzymujących tkanki. W przeciwieństwie do innych rozwiązań stosowanych jako wypełniacze hydroksyapatyt wapnia nie migruje w inne okolice twarzy. Uzyskiwany za jego pomocą efekt jest stopniowy, a tym samym również niezwykle naturalny. Co więcej, jego rezultaty mogą być widoczne nawet przez osiemnaście miesięcy. Jego zastosowanie może być więc postrzegane jako przełom w nieinwazyjnej terapii przeciwzmarszczkowej.