Epilacja laserowa – technologia XXI wieku

epilacja laserowa

Epilacja laserowa to taki zabieg, który od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością. Ludzie raczej rezygnują z doraźnych środków usuwania owłosienia i chcą się pozbyć go nas stałe. Dlatego wprowadzona została epilacja, która gwarantuje tak oczekiwany trwały efekt.

1. Najważniejsze, żeby efekt zabiegu był trwały

Pytanie o trwałość zabiegu zadaje chyba każda pacjentka. Po tradycyjnym zabiegu skóra prędzej czy później na nowo będzie się pokrywać włosami. Natomiast w tym przypadku przeprowadzenie zabiegu zagwarantuje, że włoski nie będą się już pojawiać.

2. Hirsutyzm i zaburzenia hormonalne

Taki zabieg jest szczególnie odpowiedni dla tych pań, które mają zaburzenia hormonalne i pojawia się u nich męskie owłosienie. Dzięki temu, że będzie można zastosować ten zabieg, będzie się dało usunąć te włoski ostatecznie i ten problem nie będzie się już powtarzał. To chyba najważniejsza zaleta. Podobnie zmiany hormonalne pojawiają się po ciąży, dlatego po urodzeniu dziecka taki zabieg również będzie wskazany.

3. Najlepszy moment na epilację

Właśnie zima to najlepszy okres, by zdecydować się na takie zabiegi. Skóra nie jest opalona a wtedy będzie najlepszy efekt takiego zabiegu. W związku tym teraz właśnie warto podjąć decyzję i zapisać się na zabieg.

4. Komfort przede wszystkim

Na potrzeby medycyny estetycznej wykorzystuje się obecnie wiele różnorakich urządzeń. Ten zabieg również realizowany jest przy użyciu zróżnicowanych sprzętów i to one często decydować będą o efektywności. Na pewno warto zauważyć, że epilacja nie będzie się wiązała z bólem czy zaczerwienieniem skóry. Spośród oferowanych laserów wybierajmy jednak te, które są najbezpieczniejsze i gwarantują możliwie najlepsze opcje i efekty.

zabieg epilacji laserowej5. Co przed zabiegiem?

Przed zabiegiem u osoby zdrowej nie trzeba niczego robić, aczkolwiek wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem lub dermatologiem na pewno będzie wskazana, ponieważ będzie on w stanie zwrócić uwagę na to, jak wygląda owłosienie u danej osoby i w jakiem kierunku można iść z takim zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się ogolić skórę zwykłą maszynką. Na efekty należy czekać kilkanaście dni i po tym okresie zaczną nam wypadać te włoski, które mają być zniszczone. Włosy rosną nam w różnym tempie, dlatego konieczne będzie przeprowadzenie przynajmniej 2-3 zabiegów.