Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w medycynie estetycznej

wykorzystanie tkanki tłuszczowej w medycynie estetycznej

Pacjenci są coraz bardziej świadomi tego jak wiele pozytywów niesie ze sobą medycyna estetyczna. Dlatego dzięki stosowanym zabiegom można obecnie poprawić wiele kwestii w naszym organizmie. Coraz częściej zwracamy się także w kierunku różnych zabiegów korekcyjnych, dzięki którym mamy wyglądać lepiej.

Przez długi czas takim często stosowanym składnikiem przy takich zabiegach był oczywiście kwas hialuronowy. Jest to naturalnie występujący w skórze biopolimer, dlatego można być pewnym, że ma on bezpieczny wpływ na nasz organizm. Jednak ta metoda nie gwarantuje stałego efektu i to na pewno będzie dużym minusem. Dlatego bardzo długo szukano takich metod, dzięki którym dałoby się poprawić wygląd twarzy na stałe.

Okazało się, że możliwe jest to dzięki zastosowaniu przeszczepów w zakresie tkanki tłuszczowej. Daje to gwarancje bezpiecznego naturalnego materiału i nie ma reakcji alergicznej. Aktualnie ta metoda jest coraz częściej stosowanaб ponieważ charakteryzuje się odpowiednim bezpieczeństwem i do tego oczywiście taką skutecznościąб jakiej będą oczekiwać pacjenci.

Zabieg taki realizowany jest w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. Najpierw pobiera się z miejsca dawczego tkankę tłuszczową. Potem po jej pobraniu będzie można ją umieścić w tym miejscu, które będzie w stanie zagwarantować poprawę wyglądu twarzy. Oczywiście warto pamiętać, że taki zabieg jest stosunkowo nowy i dlatego warto brać tutaj pod uwagę takich specjalistów, którzy wiedzą jak go wykonywać.

tkanka tłuszczowa a medycyna estetycznaTrzeba między innymi w odpowiedni sposób pobrać tkankę tłuszczową i wiedzieć, z jakich miejsc można stosować jej pobieranie. Trzeba także wiedzieć, że taka tkanka tłuszczowa będzie się zachowywała tak samo jak inna w naszym organizmie i w momencie wahań wagi również i ta tkanka tłuszczowa będzie się zmniejszała.

Dodatkowo wielu pacjentów obawia się, że taki zabieg może wiązać się z długą rekonwalescencją. Ale są to obawy bezpodstawne, ponieważ jest to zabieg, który charakteryzuje się mała ingerencją i nie trzeba się go obawiać. W przeciwieństwie do innych zabiegów medycyny estetycznej będzie można go wykonywać już w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie medycznym. Można się spodziewać, że ta metoda w kolejnych latach będzie się rozwijać.